Konwentowy przewodnik - niezbędnik dla każdego uczestnika

Każdy konwent to miło spędzony czas i okazja do poznania nowych ludzi.
Co zatem będzie nam potrzebne i co warto wcześniej zaplanować?

 

Przewodnik

 

Książka
Informacje o konwencie.
Pierwszy krok, który powinieneś wykonać, to odszukanie strony/fanpage’a konwentu w internecie oraz artykułów z nim związanych. Warto być na bieżąco i posiadać jak najwięcej informacji - im więcej wiesz, tym lepiej dla Ciebie! Będziesz świadomy tego, czego możesz się spodziewać podczas eventu oraz w czym chcesz uczestniczyć.

 

Książka
Lokalizacja i miejsce konwentu.
Obiekt, w którym odbywa się KrosCon, jest duży, dobrze oznaczony i bardzo łatwo do niego dojechać. Jednak nie zawsze tak jest. Każda osoba przybywająca z innego miasta powinna mieć przy sobie mapę - czy to mobilną, czy fizyczną. Dokładnie zapamiętać lub zapisać adres konwentu, a przed wyjazdem obejrzeć miejsce eventu na zdjęciach albo google maps. Grunt to nie zgubić się w nowym mieście!

 

Książka
Koszt wizyty na konwencie.
Pierwszym kosztem jaki będziemy zmuszeni ponieść (oczywiście jeżeli organizatorzy go wprowadzili) będzie akredytacja - zakup biletów upoważniających do wstępu na konwent. Wejściówkę, w zależności od imprezy, można zakupić online albo na miejscu. Ceny wahają się ze względu na wiele czynników: wielkość imprezy, wiek, status ucznia/studenta, ilość dni, które chcemy spędzić na konwencie (bilety jedno-, dwu-, trzydniowe). Wszelkie informacje powinny znajdować się na stronie eventu.

Kolejna sprawa to stoiska z przeróżnymi gadżetami, grami, koszulkami, grafikami i innymi "-ami" związanymi z fandomem. Warto zatem mieć przy sobie gotówkę, aby nabyć kilka z nich.
Co więcej, uczestnik konwentu też ludź - jeść musi. Przydadzą się więc drobne, które pozwolą napełnić puste brzuszki w punktach gastronomicznych.

 

Książka


Program.
Zanim wybierzemy się na konwent warto zapoznać się z planem imprezy - przeczytać opisy i wybrać najbardziej interesujące nas zagadnienia. Często stajemy przed wyborem: prelekcja czy sesja, a może turniej w Games Roomie? Podczas prelekcji liczba miejsc bywa ograniczona, dlatego lepiej zapisać się na dany wykład wcześniej (jeżeli jest taka możliwość). Pamiętajmy też, że, mimo najszczerszych chęci, ciężko jest "wysiedzieć" kilka godzin z rzędu - warto więc wybierać różnorodnie. 

 

Książka


Jedzenie i nocleg.
Jak było powiedziane - konwentowicz też ludź, więc jeść i spać musi. Istotnym aspektem odwiedzenia konwentu jest znalezienie lokali gastronomicznych oraz miejsca do wypoczynku. Czasem, przy dużych konwentach, spotkać można "obszar gastronomiczny" zaopatrzony w stoiska z jedzeniem czy food trucki. W przeciwnym razie warto zlokalizować najbliższe resturacje, aby tam zaspokoić swój apetyt. Strefy noclegowe, które również są domeną większych eventów, użyczają miejsc uczestnikom, aby ci, zaopatrzeni we własne śpiwory, mogli odpocząć przed kolejnym dniem fantastycznych zmagań. Ilość takich miejsc jest jednak ograniczona, więc poleca się zorganizowanie własnego noclegu w pobliskim hotelu czy schronisku. 

 

Książka

 
Otwarta impreza nie tylko dla fandomu.
Nie należy się bać pasjonatów, ani martwić mniej lub bardziej klimatycznym outfitem - nie każdy przecież przygotuje dla siebie cosplay czy przebranie. Konwent jest imprezą otwartą, skierowaną nie tylko do ludzi z fandomu, ale do każdego zainteresowanego. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych czy subkulturowych. Każdy jest mile widziany. Warto pamiętać, że na evencie będą obecni przeróżni ludzie otwarci na nowe znajomości. Jeżeli będziesz sam nie musisz się szczególnie martwić, na pewno znajdziesz towarzystwo.

 

Książka

 
Obsługa i organizacja.
Jeśli zabłądziłeś, szukasz kogoś, zgubiłeś telefon bądź chcesz zapytać o jakikolwiek aspekt związany z wydarzeniem, zwróć się o pomoc do organizatorów lub helperów oznaczonych plakietkami. Są to młodzi, sympatyczni ludzie, którzy wcześniej przebyli szczegółowe szkolenia i znają konwent od podszewki. Umówmy się zatem na jedną zasadę - kto pyta nie błądzi.


Książka
Bezpieczeństwo.
Konwent z założenia jest miejscem bezpiecznym i przebywanie na nim wiążę się z przestrzeganiem regulaminu. Jeżeli jednak poczułeś się w jakikolwiek sposób urażony, obrażony czy skrzywdzony -  NIE BÓJ SIĘ zgłosić do organizatorów. Nie udało się nam jeszcze opanować bilokacji, więc nie jesteśmy w stanie przebywać w każdym miejscu, jednak wszelkie odstępstwa od normy kulturalnego zachowania będą odnotowywane i osobnik, który sieje ferment, zostanie usunięty z terenu imprezy. Na tego typu wydarzeniach każdy jest traktowany równo, nie ma tutaj praw większych lub mniejszych. Zdarzył się wypadek? Masz z czymś problem? Zgłoś się do organizatorów!
 

Nasi partnerzy