Konwent fantastyki i gier planszowych - KrosCon

 
KrosCon to konwent dla... każdego bez względu na wiek lub zainteresowania.
Rozległa gama zagadnień od fantastyki, przez szeroko pojętą popkulturę, science-ficition, postapokalipsę czy steampunk pozwoli znaleźc coś dla siebie.
Oczywiście nie zabraknie także różnotematycznych gier planszowych.  

 

Co będzie na Was czekać?

  • Różnotematyczne warsztaty i prelekcje,

  • Games Room zaopatrzony w ponad 300 rozmaitych tytułów,

  • Sesje RPG,

  • Konkursy z nagrodami,

  • Fantastyczne gadżety - stoiska z geekowymi drobiazgami (jeżeli można tak nazwać ogromne, pluszowe smoki), grami czy książkami,

  • Wystawy gier bitewnych,

  • Dobra zabawa!

 

 

A kto za to odpowiada?

Za organizację KrosConu odpowiedzialna jest grupa GraTy wraz z niezrzeszonymi osobami na bieżąco wspierającymi wydarzenie. Założona w 2018 roku grupa pozytywnie nastawionych ludzi, których połączyło zamiłowanie do gier planszowych, karcianych, bitewnych oraz szeroko pojętej fantastyki. Za cel obieramy sobie propagowanie naszych zainteresowań poprzez wydarzenia społeczne: spotkania, gry miejskie, pokazy, warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych. Jako grupa dysponujemy znaczną kolekcją różnogatunkowych gier, którą udostępniamy uzesnitkom podczas każdego organizowanego przez nas eventu ("Przystanek KrosCon"). 


W I edycji pomocą służyli również BlueberrypuddingcakeKrośnieński Klub Fantastyki "Elizjum 2.0" oraz Szkolny Klub Fantastyki "Nebula"
Ale jak to się zaczęło - od planszówek z Muffinami do konwentu KrosCon.

KrosCon powstał na bazie festiwalu gier planszowych “Planszówki z Muffinem”, który odbył się w latach 2016 oraz 2017. Dwie edycje zgromadziły łącznie około 600 uczestników, a podczas każdego eventu z serii "Przystanek KrosConsale restauracji i pubów były wypełnione po brzegi. Łączną frekwencję możemy spokojnie podawać w tysiącach. 

Tym razem organizatorzy postanowili iść o krok dalej i stworzyć imprezę z ogromnym rozmachem zapraszając do współpracy krośnieńskie grono pedagogiczne, okoliczne grupy i kluby fantastyki, Portal Gamersi oraz sklep z grami planszowymi GameKeeper z Rzeszowa.

 

Nasi partnerzy